Wywiad: J.M. Dematteis na temat IDW The Adventures of Augusta Wind

Ta publikacja jest złożona w ramach:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Przygody Augusta Wind #1

J.M Dematteis jest pisarzem wielu książek, w tym Moonshadow, a także Adbadazad, a także serial, takich jak niezwykły Spider-Man, a także Justice League. Teraz wraca z Adventures of Augusta Wind, fantazją w całym wieku od IDW. Roger Ash z Westfield skontaktował się z Dematteis, aby dowiedzieć się znacznie więcej o tej serii.

Westfield: Jaka była geneza przygody Augusta Wind?

J.M. Dematteis: W przeciwieństwie do wielu opowieści, które rosną z samorodka fabuły lub konkretnej postaci, która została ustalona z imienia – wiatru Augusta – które pewnego ranka wpadło mi w głowę, gdy siedziałem na tylnym pokładzie z żoną. Natychmiast pojawiła się nazwa, zrozumiałem, że mam coś – ale nie miałem tego pojęcia. Podjąłem decyzję, aby schować nazwę, a także zobaczyć, co ewoluowało.

W miarę upływu czasu żadna historia nie rozwijała się, jednak Augusta nie zniknęła; Zawsze przypominała mi, że była blisko, a także, że kiedy nadszedł właściwy czas, pojawi się jej opowieść. Czekałem cierpliwie, ale zamiast historii pojawiło się o wiele więcej nazwisk: lista cudownych – i niesamowicie osobliwych – nazwisk dla postaci, które, podobnie jak moja główna postać, absolutnie nic nie zrozumiałem.

W końcu pojawiły się szczegóły tej historii. Zacząłem rozumieć, kim była moja główna postać, a także jej kohorty (między innymi odkryłem, że Augusta jest w stanie potknąć się o wiatr, a także mieszka w ruinach starego zamku), a także ich ich Przygody były o; Nie wystarczy, aby rozpocząć pisanie, jednak zdecydowanie wystarczające, aby zachować mnie i zaintrygować. Potem wydarzyło się coś naprawdę cudownego.

Zadowolniłem greckiego artystę, Vassilis Gogtzilas, z moim synem, gdy Cody był redaktorem Diabel’s Due, a także natychmiast zareagowałem na energię, a także kreatywność pracy Vassilis. Biorąc pod uwagę, że w 2008 r. Mieliśmy ciągłą korespondencję, a Vassilis był wystarczający, aby podzielić się ze mną rozwojem jego sztuki. Mówiliśmy, bardzo niejasno, o wspólnej wykonywaniu pracy, jednak gwiazdy nigdy raczej nie były wyrównane.

Aż do dnia poszedłem do skrzynki pocztowej, a także odkryłem, że opublikowano szkicownik Vassilis o nazwie Splat! Lafing z tym, jak zawsze byłem pod wrażeniem pracy Vassilis, choć szczególnie zainteresowanej konkretnym rysunkiem młodej kobiety trzymającej parasol, zamku daleko w tle. Na tym zdjęciu był ton, uczucie, delikatna magia, która wydawała się inna niż normalna praca Vassilis. O wiele bardziej niż jakikolwiek inny obraz w Splat!, że osoba zakopała mi się w mojej głowie, a także zabrała się tam. W tym czasie siedziałem przy fortepianie i, wyjątkowo spontanicznie, prawie oczarowany, zacząłem grać, a także śpiewać melodię o Augustie Wind. Kiedy śpiewałem, patrzyłem na rysunek parasolowej dziewczyny. Gdzieś w środku melodii zatrzymałem się, moja głowa praktycznie się rozpadła, gdy zdałem sobie sprawę, że kobietą na zdjęciu była Augusta Wind. Vassilis naszkicował ją, ożył, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Pobiegłem do komputera i wysłałem Vassilisowi e-maila, opowiadając mu o cudu fortepianowym, który objawił się, a także pytając, czy będzie współpracować ze mną nad tą nową historią, doprowadzając ją do życia wizualnego. Kilka minut później ”zdejmujący„ Tak! ” pokazane z Grecji – i byliśmy wyłączone.

Westfield: Co mogą patrzeć w książkę w książce? Coś, co możesz nam opowiedzieć o tej historii?

Dematteis: Historia rozpoczyna się w (tak zwanym) prawdziwym świecie, w którym kobieta o imieniu Augusta Webster ma dziwne sny… a może są wspomnieniami… jeszcze jednego życia, w jeszcze jednym świecie. Po dziwnym stworzeniu o imieniu Mr. Snabbit pojawia się w jej oknie pewnej nocy, a także innej – nawet o wiele bardziej przerażających – o nazwie wszechmocny pojawia się w biurze jej terapeuty, Augusta zdaje sobie sprawę, że nie jest tym, o którym wierzyła Była… i że jest częścią wielkiego sekretu, który obejmuje wiele światów, a także rzeczywistości.

Westfield: Kim są główni postacie, z którymi spotkają się goście?

Dematteis: Istnieje zarówno Augusta, jak i jej rodzina „prawdziwego świata”, Websters… Wcześniej wspomniany pan Snabbit, a także wszechmocny… Kosmiczny bibliotekarz o imieniu Miss Information… i grupa tajemniczych dzieci Augusta, kiedy zajmują się w lokalizacji Castle Zero, na wyspie wnikąd (która istnieje na skraju kosmicznego mgły zwanej SWIRL). Istnieją również demoniczne baloniona, które służą tajemniczej istocie, nazywającą coś terytalnego. pośród innych!

Westfield: W przeszłości robiłeś historie fantasy w All Age z Abadazadem i dzieckiem Stardust. Jaki jest dla ciebie urok tego konkretnego gatunku?

Dematteis: Najlepsze historie dla dzieci nie tylko dla młodzieży dla każdego IndiviDual, który wciąż ma oczy niewinności, a także działające poczucie cudu. Czytanie historii Oz Baum jako dorosłego jest tak samo urzekającym doświadczeniem, jak wtedy, gdy masz sześć lat. Dokładnie tak samo z dr. Seuss, Narnia, Mary Poppins, Kubuś Puchatek. Podoba mi się koncepcja historii, która może pielęgnować dziecko w nas wszystkich. Istnieje nieodłączna otwartość na podziw, a także tajemnice świata w gatunku, który umożliwia eksplorację tematów metafizycznych – ogromnego „Kim jestem, a także dlaczego tu jestem?” Pytania – że niektórzy dorośli od dawna rozważają to, ponieważ są równie dobrze zamknięci w „prawdziwym” świecie. Fantastyczna Madeleine L’Engle stwierdziła, że ​​kiedy miała coś do stwierdzenia, co było równie trudne do przełknięcia, skomponowałaby ją w książce dla dzieci. Podoba mi się ten cytat.

Historie takie jak Abadazad, młodzieniec Stardust, a także Augusta Wind, również umożliwiają budowanie świata, które naprawdę lubię. Produkcja całego świata fantasy, a także zaludnianie go obsadą bogatych postaci jest wyzwaniem… i radością.

Westfield: Co możesz nam powiedzieć o wkładie artysty Vassilis Gogtzilas w książkę?

DEMATTEIS: Natychmiast dostałem ten szkicownik pocztą, natychmiast widziałem, że Vassilis narysował moją główną postać, nawet nie rozumiejąc, że istniała, to usunęło, że wskazano, że wspólnie współpracujemy nad tym projektem – i że nasze partnerstwo będzie czymś specjalny.

Vassilis jest artystą o zdumiewającej wyobraźni. Nadal wymyśla style dla najbardziej niezwykłych stworzeń, kilka z nich odkryło w moich skryptach, kilka z nich wyskakujących, dorosły, z czubka głowy. Przyjrzę się jakimś niezwykłym stworzeniu, które stworzył, jak i wie, natychmiast, kto jest, a także tam, gdzie będzie kształtować się w historii. To rodzaj partnerstwa, który działa tak pięknie w komiksach: pokaż mi zdjęcie, a także niech na mnie wpłynęło. Vassilis wpływa na mnie każdego dnia. Jego wkład wizualny był ważny, a także było absolutnym szczęściem z nim.

Vassilis jest również jednym z najszybszych artystów, z którymi kiedykolwiek pracowałem. Wysyłam mu scenariusz, mrugam kilka razy, a moje pudełko jest pełne dzieła sztuki. Od jego zadziwiającej prędkości – i moich zdecydowanych wysiłków, aby nadążyć za nim – podejrzewam, że będziemy mieli najbardziej, potencjalnie wszystkich przygody Augusty Wind, zanim pojawi się pierwszy problem.

Westfield: Jest to ustawione jako pięć problemów. Czy masz plany dotyczące Augusty Wind?

Dematteis: Tak! Ten pierwszy pięcioosobowy malutki to dopiero początek Augusty. Zasadniczo zarezerwuj jeden w wieloczęściowej eposu fantasy. Z pewnością pierwsza część będzie miała zamknięcie, jednak będzie to również pierwszy krok w górę drabiny, która wznosi się z wieloma wszechświatami, a także w znacznie większą historię. Patrzymy w przyszłość, aby kronikować przygody Augusty przez wiele lat.

Westfield: Czy masz jakieś inne nadchodzące prace, o których chcesz wspomnieć?

W tej chwili mam wiele żelazek – w tym nowa praca z moim starym przyjacielem Mike Ploog – ale nie mogę jeszcze rozmawiać. Miniony rok spędziłem, tworząc nowe prace dla komiksów, a także innych mediów, a przy odrobinie szczęścia w nadchodzących miesiącach zaczniesz widzieć, jak wychodzą na świat.

Wprowadziłem również serię komponowania warsztatów – zwanego kreatywności 101 – że jestem bardzo zachwycony; Oprócz programu mentoringowego jeden na jednego, konsultacje z opowiadaniem o rozwoju. Możesz odkryć informacje o obu na mojej stronie:

Westfield: Czy jakikolwiek rodzaj zamykających komentarzy?

Dematteis: Chcę tylko zmotywować ludzi, którzy czerpali przyjemność z mojej pracy – zwłaszcza ogromne prace fantasy, takie jak Moonshadow, a także Abadazad – aby sprawdzić przygody Augusta Wind, kiedy pojawi się w listopadzie. Oprócz tego, że możesz się ze mną skontaktować za pośrednictwem Twittera, a także mojej strony internetowej, aby zrozumieć, co myślisz.

Zakup

Przygody Augusta Wind #1

Leave a Reply

Your email address will not be published.