Beauology 101: Kolor strachu jest czarny…. Czarny terror! Część druga

Niniejsza publikacja jest złożona w ramach:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Beau Smith

przez ukochanego Smitha

Możesz sprawdzić część pierwszą tutaj.

Minęło dwa lata, zanim mogłem dostać moje czarne strach kaczki z rzędu. Ta praca była dla mnie niezwykle ważna, ponieważ zrozumiałem, że muszę się upewnić, że klip był całkowicie zapakowany, a także w komorze, zanim odrzuciłem bezpieczeństwo.

Czarny strach Dana Breretona

Napisałem swoją propozycję Czarnego Terroru. To nie będzie podstawowa historia superbohatera. To prawda, że ​​główną postacią byłby zarówno maska, jak i kostium, jednak ta historia byłaby przestępstwem Noir w naprzemiennym świecie, jak nasza, tylko nieco zniekształcona, a może nawet pokręcona.

Na tym świecie gospodarstwo domowe Al Capone, a także gospodarstwo domowe Josepha Kennedy’ego odwróciły funkcje polityczne, a także przestępcze krajobraz Stanów Zjednoczonych, wyjątkowo szorstki teren. C.I.A, F.B.I, a także N.S.A są sojusznikami, a także wrogami w tym samym czasie, jednak oddział rządowy, który naprawdę rządził z cienia, był Departament Rolnictwa.

Z D.O.A długa linia tajnych agentów manewrowała żyłami egzekwowania przepisów rządowych walczących z przestępstwem z ekstremalnymi uprzedzeniami, a także bezkarności opartej na pustych miejscach rządowych. Kiedy jeden z tych agentów zmarł lub przeszedł na emeryturę, jeszcze jeden wziąłby swoją lokalizację na legendzie tego agenta, rozumianego jako „czarny terror”. Współczynnik zastraszania był tylko jedną z wielu broni podczas dyspozycji Czarnego Terroru.

Jednym z moich najlepszych kumpli jest Chuck Dixon, zauważony pisarz każdej postaci z komiksu, który możesz sobie wyobrazić, a potem niektórzy. Chuck jest również współtwórcą jednego z najpotężniejszych i wybitnych złoczyńców Batmana, Bane. W 1989 roku Chuck był rutynowym pisarzem Airboya w Eclipse Comics. Zawsze podziwiałem styl komponowania Chucka, a także prawdę, że mógłby bezproblemowo pracować w dowolnym gatunku, a także z dowolnym charakterem. Chuck, a także zawsze mówiłem o wspólnym pisaniu, a także zrozumiałem, że czarny strach będzie idealnym miejscem do wykonania tego sojuszu. Wysłałem Chucka moją propozycję, a także naprawdę podobał mu się naprzemienny świat, a także przestępstwo metody, a także polityka. Zgodził się znaleźć na pokładzie, a następnie dodał jeszcze bardziej fascynujące warstwy do mojej propozycji, poprawiając ją na jeszcze wyższy poziom. Byłem podekscytowany.

Czarny terror. Sztuka Dan Brereton.

Chuck, podobnie jak ja również wymyśliłem wyjątkowy styl naszej współpracy. Mieliśmy początek, środkowy, a także koniec naszej historii, jednak dodaliśmy to: każda z nich komponowałaby sceny w historii wykorzystujące fabułę jako naszą wskazówkę, jednak nie opowiedzieliśmy sobie nawzajem Cokolwiek to się dzieje. Przykład: skomponowałbym pierwszą scenę, a następnie wysłałbym ją do Chucka, a on odkryłby, że skomponowałem go w rogu z postaciami, tak jak z kolei musiałby nadal przenosić historię z niespodziankami Zostawił go, a potem wręcz mi go, umieszczając mnie w kącie. Każdy problem, taki jak ten, zapewniając nam możliwość wstrzykiwania trudnych podwójnych krzyżów, a także zwrotów akcji, które były świeże, a także emocjonalnie zaczepione gościa w każdej postaci, a także ich działania.

Mówiąc za siebie, nie mogłem się doczekać poczty, aby znaleźć scenę, którą skomponował Chuck, więc mógłbym zobaczyć dokładnie, jak głęboko w błoto mnie zostawił, a także zacząć zastanawiać się, jak się wydostać. Tak bardzo podobał nam się ten styl, używaliśmy go na naszych następnych współtworzonych Batman/Wildcat, a także Catwoman/Wildcat.

Po dostosowaniu naszej propozycji wysłaliśmy ją do Deana Mullaneya, wydawcy w Eclipse Comics. Dean jest wielkim fanem polityki, przestępstw noir, a także historii komiksów. Nie tylko podobało mu się to, co skonfigurowaliśmy z historią, ale także podobała mu się prawda, że ​​Comics Eclipse przywróci postać Złotego Wieku, Czarnego Terroru.

Dean wierzył w tę historię tak mocno, że wierzył, że należy ją wykonać w tak zwanym „formatie prestiżowym”. Stało się to po sformatowaniu metody Batmana Franka Millera w tym czasie. Seria byłaby na zręcznym papierze w kwadratowym stylu 42 stron, każdy z kosztem pokrycia 4,95 USD. To nie było niedrogie w 1989 roku.

Dean przekazał książkę na naczelność redaktora, Feline Yronwode, który następnie przypisał bezpośrednią edycję redaktora Freda Burke’owi. Chuck, a także rozmowy z kotem, a także Fredem, a także wszyscy zdecydowali, że taka historia powinna być całkowicie pomalowana, aby zapewnić bardziej filmowy wygląd, a także odczuć. Fred otrzymał opłatę za spryskanie nowych umiejętności dla Eclipse, a także niedawno zatrudnił młodegoArtysta tuż poza instytucją sztuki na temat niektórych miejsc pracy w antologii w Eclipse. Ten artysta był nie tylko świstem z ołówkami, ale był także genialnym malarzem o swoim własnym stylu, który całkowicie w formie z tym, co napisaliśmy. Nazywał się Dan Brereton.

Beau i Dan Brereton 1989

Fred powiedział Danowi o pracy, postaci, a także o szorstkiej koncepcji tego, co zamierzamy zrobić. Dan był bardzo podekscytowany, a także sam, pomalowany 11 stron tego, co nazywa się „scena bólu głowy”. Jednym z powodów jest to, że czarny strach walczący z krwią ssącą wampiry, mimo że w naszej historii nie było wampirów, a także drugą powód, dla którego nazywała się „scena bólu głowy”, ponieważ Fred tak lubili strony Bardzo chcieli Chucka, a także ja, aby je wykorzystać w historii. Nie chcieli marnować tych wspaniałych stron, aby zapewnić, że wymagają Chucka, tak samo, jak sprawić, by działali jako otwarcie na prawdziwą historię.

Czarny strach Strona 2

Nie była to najprostsza rzecz, jednak wtedy świetne komponowanie nigdy nie jest łatwe. Chuck, a także użyłem tego jako dosłownego bólu głowy dla głównej postaci, Czarnego Terroru. Muszę przyznać, że zintegrowaliśmy styl bólu głowy z resztą historii, a także tłem postaci, a także sprawdziło się. Wszyscy moglibyśmy być wkurzeni, że musimy korzystać z tych stron, jednak na ogromnym obrazie było to błogosławieństwo w przebraniu, a także naprawdę dodane do historii. Świetne ruchy Dana, kotów, a także części Freda. Dziękuję im.

Podtytuł serialu był „uwodzeniem oszustwa”. Zapewniono, że ponieważ chcieliśmy zrobić dokładnie, w jaki sposób kuszące zalety przestępstwa mogą być nawet dla faceta, który jest poświęcony robieniu tego, co słuszne. Czy tajny agent, Ryan Delvecchio, a.k.a. , Czarny terror, uwiedziony przez władzę, a także bogactwa przestępczości zorganizowanej? Czy jego moralny kompas może odkryć prawdziwą lekturę w tym trójkącie zdrady Bermudów? To właśnie chcieliśmy odkryć w tej złożonej historii wielkiego kontra wewnętrznego zła człowieka. Czasami koszmary są lustrem dla naszych wewnętrznych odbicia.

Czarny strach Strona 3

Seria Three Problems była całkiem świetna dla książki, która przyniosła cenę pokrycia 4,95 USD. Każdy problem oferował typowe 55 000 egzemplarzy na rynku bezpośredniego. Część, która najbardziej nas zachwyciła, polegała na tym, że czytelnicy dobrze otrzymali czarny strach. Kluczowe uznanie dla książki dobrze podróżowało z ustami, a także wisienką na tym kawałku ciasta polegało na tym, że Dan zdobył nagrodę Russ Manning za swoją pracę nad książką. Wszyscy byliśmy naprawdę szczęśliwi z Dana. Nie trzeba dodawać, że jego kariera w komiksach stale rosła po czarnym terrorycie. Dan wykonał głośną pracę dla innych wydawców oprócz własnej pracy należącej do twórcy, takich jak Nocturnals.

Wadą czarnego strachu jest to, że nigdy nie został zebrany w miękkiej oprawie w miękkiej oprawie. W 1994 r. Eclipse Comics zbankrutował, zanim seria mogła zostać umieszczona w formie w miękkiej okładce w twardej oprawie. Niedługo potem Todd McFarlane z Sławy Spawn kupił pobyty Eclipse Comics, jednak powstrzymał się od robienia czegokolwiek z tym, ponieważ jest to zakup, ponieważ nie wygląda na to, że w najbliższym czasie przykro mi powiedzieć. Pamiętaj, że w tamtym czasie Todd kupił Comics Eclipse, pracowałem dla niego. Początkowo był o tym podekscytowany, a nawet Ted Adams, a także komponuję nową książkę o zasobach dla wszystkich postaci o nazwie Całkowicie Eclipse. Ta książka była niezwykle ograniczoną nagrodą detaliczną na rynku bezpośrednim, a także wydrukowano tylko około 3000. Jest to prawdziwy produkt kolekcjonera, który warto wykopać kopię.

Sztuka Claytona Craina i Mark Irwin

Czarny strach miał również być pierwszym problemem nowego zaćmienia pod sztandarem wydawniczym Todda. Skomponowałem nowy problem z Claytonem Crainem, a także Markiem Irwin. Zostało to zrobione, kupione i zapłacone. Potem cokolwiek się zatrzymało. Było to mniej więcej czas, w którym Todd, a także Neil Gaiman, mieli dobrze zadawane spór o własność Angeli, a także kilka innych postaci, które napisał Neil.

Będąc samowystarczalnym facetem, którym jestem, wszystko dla mnie ssało. Kiedy znowu oryginalna seria nie została zebrana, a nowa seria została wysłana do otchłani. Minęło wiele lat. Poszedłem do pracy, Ted Adams zaczął współzałożyć Publishing IDW, a także Todd, robił miliony, a także wiele zabawek.

Czarny strach #2

Nie mam choroby wobec Todda. Mam tylko frustracje, ponieważ seria nigdy nie została zebrana. Bez jakiegokolwiek zarozumiałości czuję, że czarny terror: uwodzenie oszustwa nie tylko stanowi próbę czasu, ale szczerze wierzę, że jest to dokładnie taka sama liga Mrocznego Rycerza, jak i Watchmen. Rozumiem, że to całkiem ogromna rozmowa, ale naprawdę w to wierzę. Czarny strach był przełomowymEries dla przestępstwa superbohatera noir. Jeśli to sprawdziłeś, uważam, że się zgodzisz.

Mam nadzieję, że osobiście będziesz miał możliwość sprawdzenia go w zebranej formie. Mam nadzieję, że wydarzy się to, zanim odsuję się z tej śmiertelnej cewki. W 1989 roku nadal czułem się niezwyciężony. Właśnie tutaj jest rok 2011, a kilka z mojej farby zaczyna zanikać.

Oto kilka innych fascynujących faktów z czarnym strachem:

Czarny strach z okładki biuletynu Westfield

** Kiedy czarny strach zadebiutował w 1989 roku, sprawił, że okładka biuletynu Westfield wykorzystująca moją preferowaną czerń, a także białą sztukę z ołówków Breretona. Fantastyczny kawałek.

** Kiedy znany artysta Brandon Peterson był jeszcze w szkole artystycznej, wykonał ośmiostronicową historię Black Fear Temeout z jednego z moich scenariuszy. Pamiętam, że pokazuje jego pracę wszystkim w Old Chicago Con.

** Mam wspaniały szpilkę Czarnego Strachu, który został wyrzucony przez Dana Breretona, a także Tim Bradstreet z około 1990 roku.

Chciałbym po raz kolejny skomponować czarny strach, oprócz tego, że go zebrano. Byłby to piękny hołd dla mojego taty, który przedstawił mnie czarnym strachowi przez wiele lat temu. Tęsknię za moim tatą, a także tęsknię za Czarnym Terrorem.

Twój Amigo,

Beau Smith

Flying Fist Ranch

www.flyingfistranch.com

Uwaga redaktora: Chcesz sprawdzić pracę Beau nad Black Terror? Mamy ograniczoną liczbę zestawów całkowitej miniserialu, wszystkie podpisane przez Beau! Możesz je odkryć tutaj!

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.