Komiks kuchenny: brutalna seria, która zainspirowała film Warner Bros.

Cinema Works in Cycles. Jeśli film z pewnego gatunku zarabia pieniądze, będzie ich znacznie więcej. Filmy tłumu mogą obecnie nie być Vogue, ale nowy film z udziałem Melissy McCarthy, Tiffany Hadish i Elisabeth Moss to film komiksowy. Komiks kuchenny po raz pierwszy zadebiutował w nieistniejącym już odcisku zawrotowym DC Comics. Opowiada opowieść o tym, jak trzy kobiety w latach 70. Hell’s Kitchen przejęły przestępcze przedsiębiorstwa swoich mężów po wysyłce do więzienia. Historia stara się ocenić, w jaki sposób trzy kobiety mogą przekształcić się z gospodyń domowych i matek w brutalnych gangsterów. Z pomocą doświadczonego hitmana Tommy’ego trzy kobiety tworzą własny syndykat, który przyjmuje włoską mafię i inne organizacje przestępcze w dążeniu do dużego wyniku.

Postacie w komiksie kuchennym

Obraz przez ScreenGrab

Jak wspomniano, trzech głównych bohaterów są żony powiązanych mężczyzn, którzy zostają wysłani w górę rzeki. Kath i Raven są siostrami, a Angie jest bliskim przyjacielem. Po uwięzieniu mężów zaczynają zbierać pieniądze na ochronę i inne wypłaty dla nich. Oczywiście nie mają takiego samego szacunku, jak robią mężczyźni. Kiedy mężczyzna o imieniu Franky pojawia się krótko od płatności, uderza Kath za żądanie zapłacenia tego, co jest winien. Coś poufne jej poby, a ona pistolet wpada go w śpiączkę i strzela z jej ucha. Niestety, Franky jest bratem „wykonanego” faceta, a to oznacza, że ​​te kobiety właśnie stały się celem. Kiedy inny przestępca próbuje ich szantażować, wchodzi ich przyjaciel Tommy. Tommy jest hitmanem właśnie zwolnionym z więzienia. Dołącza do ekipy wszechstronnej, ucząc ich tego, co wie.

x

Bez zepsucia tego, co dzieje się zbyt wiele, wszystkie postacie przechodzą znaczące zmiany w komiksie kuchennym. Kath jest liderem, początkowo wprowadzając swoich żon w życie przestępcze. Jej siostra Raven, początkowo powściągliwa, aby do niej dołączyć, w końcu dowiaduje się, że urodziła się w tym życiu. Wreszcie Angie trzyma się blisko Tommy’ego i odkrywa, że ​​ma umiejętność zabijania. Staje się przerażającym egzekucją załogi i ostatecznie staje się tym, który wydawał najwyższą sprawiedliwość zarówno wrogom, jak i byłych sojuszników. Niestety, ośmiu problemów mini-serialu nie poświęca dużo czasu na badanie, dlaczego te postacie przechodzą te zmiany. Jest to okazja, której brakuje pisarz Ollie Masters, aby przeanalizować nie tylko to, jak to życie zmienia te kobiety, ale dlaczego. Nie otrzymujemy zbyt wiele z tej charakterystyki w opowieściach motłochów prowadzonych przez mężczyzn, uczciwie.

Jak film różni się od komiksu

Obraz przez ScreenGrab

Melissa McCarthy zagra Kathy Brennan, jedyną postacią z komiksu kuchennego, która wykonała bezpośredni skok z strony do ekranu. Tiffany Haddish zagra w Ruby O’Carroll, która wydaje się, że może być stand-in dla Raven. Z pewnością nie będzie biologiczną siostrą Katha, ale nadal może pełnić tę samą rolę. Elisabeth Moss gra Claire, która może być również połączeniem postaci Angie i Raven. Pyta Gabriela O’Malleya z Domhnalla Gleasona, filmu Tommy’ego, pouczyła ją, jak być zabójcą. On jest także jej zainteresowaniem miłosnym. Dodane do obsady jest powszechne jako agent FBI. Margo Martindale pojawia się również jako Helen O’Caroll, kobieta, która najwyraźniej „prowadzi” irlandzki tłum. Jest to wątpliwy wybór, ponieważ jeśli irlandzki tłum ma już kobietę na szczycie, trzej główni bohaterowie są mniej niezwykłe.

Chociaż nie będziemy wiedzieć, jak film się kończy, dopóki nie zadebiutuje 9 sierpnia, twój skromny korespondent byłby zaskoczony, gdyby utrzymał ciemne zakończenie komiksu. Nie ma wątpliwości, że historia i obrazy wywołane przez naprawdę piękną sztukę Minga Doyle’a niesie ze sobą feministyczne przesłanie. Mimo to koniec serii komiksów ostatecznie przywołuje ideę, w jaki sposób życie przestępstwa nie płaci. Trzeba się zastanawiać, czy Andrea Berloff da jej bohaterom podobne końce, czy też da im właz ucieczki, niedostępny bohaterom komiksu.

Komiks opowiada historię o tym, jak te kobiety z łatwością wślizgują się w życie z użyciem przemocy, ale ostatecznie kończą się tym samym, jak wielu mężczyzn, którzy go adoptują. Najciekawsza zmiana nastąpi postać Haddisha, która wprowadzi ocenę rasy do badania tego, jak wygląda to życie.

Czy warto przeczytać komiks kuchenny?

Obraz przez ScreenGrab

Przy zaledwie ośmiu problemach sam komiks jest z pewnością wartość godziny lub dwóch, zająć się przeczytaniem. Opowiada porywającą historię pełną niesamowitych wizualizacji i zabawnych zwrotów akcji. Nie zawsze możemy zrozumieć, dlaczego postacie zmieniają sposób, w jaki robią. Ale zobaczenie, jak to się dzieje, jest wciąż przekonujące. Komiks spędza bardzo mało czasu, zastanawiając się, jak te kobiety równoważą swoje życie jako samotne matki i szefowie przestępczości, ale wydaje się, że jest to decyzja. Konwencjonalne filmy tłumowe omawiają to, gdy żony gangsterów będą rodzicami pozostającymi w domu, którzy starają się utrzymać swoje rodziny od przemocy. Te postacie nie mają lutuXury, ale być może odpowiednio to robią. (Z wyjątkiem jednej sceny, w której jeden z ich mężów, zwolniony z więzienia, angażuje dzieci w jego bitwie z żoną o swoje stare terytorium).

Wczesne recenzje filmu oferują mieszany obraz tego, czy jest to satysfakcjonująca czy obciążająca opowieść. Mimo to, mając taką moc gwiazdorską w filmie, który jest zarówno znajomy, jak i świeży, prawdopodobnie poradzi sobie bardzo dobrze. Komiks kuchenny to taki, który wydawał się dojrzały do adaptacji filmowej w momencie jej opublikowania. To, czy film zostanie wykonany (gra słów zamierzony) na tej wizji, dopiero się okaże. Ale niezależnie od tego, czy film jest triumfem, czy bałaganem, materiał źródłowy jest wart twojego czasu. Komiks kuchenny jest dostępny do odczytania w miękkiej oprawie handlowej i aplikacji Comixology.

Obejrzyj zwiastun filmu poniżej:

Co sądzisz o kuchni? Czy zobaczysz film? Czy przeczytasz komiks? Powiedz nam w komentarzach poniżej lub udostępniając krótki artykuł w mediach społecznościowych.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Screengrab

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.