Roger’s Comic Ramblings: Roger’s Best of 2012

Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Roger Ash

Roger Ash

To ta pora roku, kiedy jesteśmy zalani listami „Best of”. Właściwie to coś, co lubię, tak często poznaję książki, komiksy, filmy itp., Które nie jestem zaznajomione i daje mi coś nowego do wypróbowania. Tak więc w tym duchu prezentuję moje ulubione komiksy i książki/kolekcje z ubiegłego roku. Podobnie jak w zeszłym roku, podzieliłem te listy na dwie najlepsze piątki; Jeden dla komiksów i jeden dla książek i kolekcji. Poza tym trzymałem listę książek, które faktycznie czytałem. Nie zbliżyłem się nawet do przeczytania wszystkich materiałów komiksowych, które ukazały się w zeszłym roku, w tym niektóre, których naprawdę nie mogę się doczekać, aby polubić nową kolekcję Pogo i IDW/Biblioteka American Comics ‘Opus, ponieważ to tylko Uczciwe, aby ocenić to, co właściwie przeczytałem. Mając to na uwadze, niech zacznie się odliczanie!

Komiksy

Roger Langridge’s Snarked!

5) Roger Langridge’s Snarked! (Boom!/Kaboom!)

Twórca Roger Langridge przyjmuje klasyczne postacie Lewisa Carrolla i daje im swój własny obrót w tej porywającej przygodie. Wilburforce J. Walrus i Carpenter Clyde McDunk łączą siły z królową Scarlett i księciem Rusty’m, aby znaleźć ojca, Czerwonego Króla, który zaginął od sześciu miesięcy i może być ofiarą faul. Po drodze spotykają królewskich doradców, Gryphon, Piratów, a może nawet snark (który może być boojum). Historia nie pozyskała mnie najlepiej, ale w miarę postępów związałem się z naszą grupą bohaterów, zwłaszcza Wilburforce i Queen Scarlett, którzy naprawdę rozwinęli się jako postacie. Jak zawsze uważam, że sztuka Langridge jest prawdziwą przyjemnością do oglądania. To świetna książka dla wszystkich wieków, której nie mam problemu z poleceniem nikomu. Mimo że początkowa historia dobiegła końca, mam nadzieję, że Langridge dostanie okazję, aby zakręcić znacznie więcej opowieści o Walrus i stolarz.

Piekielny człowiek

4) Piekielny człowiek (Marvel Comics)

Wiele lat temu planowano opublikować powieść graficzną dla pisarza Steve’a Gerber i artystę Kevina Nowlan. Naprawdę nie mogłem się tego doczekać, ponieważ jestem wielkim fanem pracy Gerber nad człowiekiem. Kiedy powieść graficzna była jeszcze niepublikowana, gdy Gerber zmarł w 2008 roku, pomyślałem, że był to jeden z tych projektów, na które patrzyłem wstecz i zastanawiam się, co mogło być. Wyobraź sobie moją zaskoczenie, gdy historia została opublikowana w tym roku jako piekielny człowiek. Historia była zabawna i solidna dostarczana przez Gerber, choć zastanawiałem się, czy mógł go poprawić, czy nadal żył. Sztuka Nowlan była po prostu znakomita. Dookoła była to bardzo przyjemna niespodzianka.

Hipernaturals

3) Hipernaturals (boom!)

Jestem wielkim fanem tego, co pisarze Dan Abnett i Andy Lanning zrobili z kosmicznymi bohaterami Marvela, więc naprawdę nie mogłem się doczekać, aby zobaczyć, co zrobili z wszechświatem własnego stworzenia. Do tej pory naprawdę cieszyłem się z jazdy. W przyszłości Hipernaturals są oficjalnym zespołem superbohaterów kwantii, z nowymi zespołami, które wprowadzono co kilka lat. Wbierają groźby, które nikt inny nie może. Na początku serii coś poszło strasznie nie tak, a obecny zespół zniknął. Byli członkowie Hypernaturals spotykają się, aby dowiedzieć się, co się stało, i powiedzenie, że to nie jest dobre, jest dużym niedopowiedzeniem. Oczywiste jest, że Abnett i Lanning włożyli wiele wysiłku w tworzenie tego nowego świata, gdy czytelnicy postrzegają warstwy historii. A dzięki sztuce twórców, w tym Brada Walkera, Toma Derenicka i Andresa Guinaldo, wygląda też dość dobrze. Jeśli jesteś fanem kosmicznych superbohaterów, takich jak Legion of Superbohater lub The Guardians of the Galaxy, ta książka jest najlepsza w drodze.

Fantastyczna Czwórka

2) Fantastyczne cztery/ff (Marvel Comics)

Zachwycałem się pracą Jonathana Hickmana nad Fantastyczną Four (i później FF), ponieważ po raz pierwszy przeczytałem ją na początku jego biegu. Myślę, że naprawdę ma umowę z osobowościami postaci i utrzymywał serial na nich jako rodzinę, co jest jednym z głównych powodów, dla których są tak wyjątkowe. Niestety jego bieg na Fantastycznej Four i FF zakończył się, ale podobało mi się, jak zakończył wszystkie wątki fabularne, które przeglądał książki, niektóre z nich od dłuższego czasu. Wpisał satysfakcjonujący wniosek do doskonałego biegu w serii. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co robi z Avengers i gdzie Matt Fraction zabiera pierwszą rodzinę Marvela, Fantastyczną Four.

Popeye

1) Popeye (IDW)

Chociaż zawsze zachwycałem się Popeye, nigdy nie byłem wielkim fanem Popeye. Jednak uwielbiam tę książkę! Głównym powodem tego jest pisanie Rogera Langridge’a, który ma świetny charakter klasycznych postaci i opowiadania E.C. Segara. Bierze to i nadaje mu nieco nowoczesny spin, a rezultatem jest jeden z przyjemnych komiksów. Pisanie Langridge to ciągła książka, która pojawiła się sztuka Bruce’a Ozelli, Tom Neely, Ken Wheaton i samego Langridge’a, AmonaG innych. Dołącz więc do Popeye, Olive, Wimpy, Sappo, Prof. Wotasnoazzzzle i reszty dla jednych z najbardziej zabawy i podniecenia, jakie kiedykolwiek przeczytasz komiks! I kiedy jesteś przy tym, sprawdź klasyczny Popeye, aby uzyskać więcej świetnych opowieści Popeye!

Zaucer Zilk

Honorowa wzmianka: Zaucer Zilk (IDW). Zawsze lubię trippy komiks Bredndana McCarthy’ego, a tutaj on i współautor Al Ewing dostarczają w pikach. To naprawdę fajna lektura.

Książki

Frazetta – zabawne rzeczy

5) Frazetta – Funny Stuff (IDW/Yoe Books)

Frank Frazetta jest prawdopodobnie najbardziej znany fanom ze swoich fantastycznych obrazów z umięśnionymi wojownikami, kobietami Buxom i wszelkiego rodzaju fantastycznymi bestiami. W tej książce zobaczysz Frazettę, która narysowała wspaniałe zabawne komiksy zwierząt i niektóre z występujących zabawnych ludzi. Jeśli jesteś fanem Frazetta, powinieneś zdecydowanie sprawdzić tę mało widzianą stronę jego pracy. Jeśli jesteś fanem świetnych komiksów i zabawnych historii, jest tu też mnóstwo dla Ciebie. Mówiąc najprościej, to naprawdę przyjemna książka. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz sprawdzić moją pełną recenzję książki tutaj.

Outland: kompletna biblioteka

4) Outland: The Complete Library (IDW/The Library of American Comics)

Jestem wielkim fanem Berkeleya oddychał hrabstwem Bloom, więc kiedy postanowił zakończyć pasek i zamiast tego zrobić niedzielny pasek o nazwie Outland, byłem znacznie więcej niż gotowy na przejażdżkę. Ten tom zbiera każdy komiks Outland od początku w 1989 r. Do końca w 1995 roku. Reprodukcja pasków jest niezwykła i podobnie jak poprzednie tomy hrabstwa Bloom, książka zawiera wprowadzenie i notatki od oddychania. Fani hrabstwa Bloom rozpoznają liczne postacie z wcześniejszego paska, w tym Opus, Bill the Cat, Ronald Ann, Steve Dallas i Oliver Wendel Jones, wraz z nowymi postaciami, w tym Multimer Mouse i Tim W. 40, który znika niedługo po komiksie zaczyna się. Ten tom obejmuje również wiele słynnego paska oddychania, do którego odwołuje się na przedniej okładce, gdy mężczyźni z męskiego klubu Kouch patrzą na rzecz, która nadaje im sens. Chociaż lubię Outland, nigdy nie złapało mnie to tak, jak hrabstwo Bloom, myślę przede wszystkim ze względu na fakt, że lata 80. robiłem dużo dorastania, a hrabstwo Bloom jest bardzo związane. To powiedziawszy, czytanie Outland jako całości dało mi większe docenienie paska. To fantastyczna kolekcja i warta twojego czasu.

Cartoon Monarch: Otto Soglow and the Little King

3) Cartoon Monarch: Otto Soglow & The Little King (IDW/Library of American Comics)

Znałem małego Króla, zanim przeczytałem tę książkę i okazałem, że jest to doskonałe spojrzenie na Otto Soglow i jego wielu słynnych dzieł. Paski są świetną zabawą, często wręcz głupimi, a sztuka jest naprawdę przyjemnością. Jeśli chcesz dowiedzieć się znacznie więcej o tym tomie, sprawdź recenzję, którą napisałem o książce tutaj.

Myszka Walta Disneya

2) Walt Disney’s Mickey Mouse Vol. 3 i 4 (Fantagraphics)

Pierwsze dwa tomy z tej serii sprawiły, że moja lista „Best of” w zeszłym roku i dwa nowe tomy zbierające Floyda Gottfredsona Comic Myszka Myszka Myszka Miki. Te tomy są jeszcze lepsze, ponieważ Gottfredson naprawdę wchodzi w jego własny jako gawędziarz i zawierają niektóre z jego najbardziej znanych historii, w tym Pirate Submarine w Vol. 3 i siedem duchów, wyspa na niebie i monarcha Medioka (który został zakazany w Jugosławii) w t. 4. Podczas gdy komiczne paski są najważniejszym tomem, zawierają również bogactwo dodatkowych materiałów na temat komiksów, postaci i samego Gottfredsona. To są oszałamiające kolekcje, które bardzo polecam. Jeśli jesteś fanem Disneya lub fanem komiksu, potrzebujesz tych książek w swojej kolekcji.

Judasz Coin

1) Moneta Judasza (DC Comics)

Ręce mojego ulubionego komiksu lub książki, które czytam przez cały rok. Walter Simonson tka epicką opowieść o monecie, która została wypłacona Judaszowi za zdradę Jezusa, jak odkryto ją w różnych punktach historii DC wszechświata. Ta książka zgubiła się w całej Hoopli otaczającej nową 52 DC, ale nie powinna. Pisanie i sztuka są na najwyższym poziomie, a świetne czytanie. Jeśli chcesz przyjrzeć się bliżej monety Judasza, rzuć okiem na recenzję książki, którą napisałem tutaj.

Alien: The Illustrated Story Original Art Edition

Wyróżnienie: Alien: The Illustrated Story Original Art Edition (Titan) i Skippy Vol. 1: Daily Comics 1925-1927 (IDW/The Library of American Comics). Adaptacja Alien przez Archie Goodwin i Waltera Simonson jest jedną z najlepszych adaptacji filmowych w Comics, a ten duży tom pozwala zobaczyć Simonson’s w całej swojej chwale, zeskanowany z oryginalnej sztuki. Istnieje nawet kilka bonusowych funkcji, które są wisienką na torcie.

Skippy Vol. 1: Daily Comics 1925-1927

Nie znalazłem się z Skippy Percy Crosby, ale kiedy przeprowadziłem wywiad z Jaredem Gardnerem na temat tej kolekcji (którą można przeczytać tutaj), byłem wystarczająco zafascynowany, aby dać book a próba. Jestem wdzięczny, że to zrobiłem. Wprowadzenie Gardnera, które obejmuje wczesne życie i pracę Crosby, jest fascynujące i naprawdę przygotowuje scenę dla pasków. Same komiksy są świetną zabawą, choć podobnie jak w przypadku wielu komicznych pasków z tego okresu, są okazjonalne, których po prostu nie dostaję. W niektórych przypadkach wynika to z odniesień, których nie rozumiem, a innym razem myślę, że zmienia się humor i coś, co było zabawne, po prostu nie ma sensu dla współczesnego czytelnika. Tak czy inaczej, ogólnie jest to zabawny pas i jestem na pokładzie jazdy, aby zobaczyć, jak rozwija się Skippy na przestrzeni lat.

To są moje wybory. jak o tobie? Jakie były twoje ulubione 2012 rok? Komentuj poniżej i daj mi znać!

Teraz przeczytaj komiks!

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.