Nauka kreskówki… i innych rzeczy

Ten post jest złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Zobacz, jak KC wyciąga królika z kapelusza!

Kolumna KC autorstwa KC Carlson

W drodze wyjaśnienia-ponieważ kolumna z zeszłego tygodnia przeczytam około 40 lub 50 ostatnich komiksów i zraniłem mój mózg, na tyle, że dosłownie nie pamiętam niczego o nich niecały tydzień później. To jest rzecz… (i być może przyszła kolumna).

W końcu zastępujemy uszkodzone wyłunki w piwnicy, co i tak zajmuje to, co pozostało z mojego mózgu, ze względu na przygotowanie do całkowitego opróżnienia tego bardzo nieustannie zamieszkałego pokoju, który obejmuje nie tylko moje biuro i biuro i Jego dwa biurka (po jednym dla każdego komputera), ale główne domowe centrum rozrywki w domu (czyli Big TV) i wszystkie akcesoria, które mają to miejsce-modem telewizji kablowej, odtwarzacz Blu-ray, Tivo, Laserdisc Player.…

Oto także cztery półki, w tym klasyczna kolekcja DVD Johanny (która zawiera większość archiwów TCM) oraz książki o komiksie (więcej na drugim piętrze), film, telewizja, animacja, Walt Disney i profesjonalne zapasy. Ponieważ jesteśmy eklektyczni.

Ponadto piwnica ma wystarczającą ilość mebli, aby wygodnie pomieścić sześć, małą lodówkę, stoły i tace telewizyjne o różnych rozmiarach, pozornie martwą kserokopie i około 30 wszechobecnych białych pudełek, które obecnie utrzymują książki, które zwykle żyją na półkach.

Wszystko to musi być stąd do czwartku (jutro) rano do 8 rano, więc dywan mógł zrobić swoją magię!

W piątek zacząłem za to, że jestem całkowicie nieprzytomny.

Więc nie ma kolumny w tym tygodniu. Dziękuję i dobranoc!…

(Cue the Bullwinkle Show Exit Music…)

Poczekaj, poczekaj, poczekaj!

Roger (świń) poinformował mnie, że jeśli chcę uzyskać „zapłatę” za tę kolumnę, muszę ją napisać. Porozmawiajmy o…

KC trzyma swoją 50-letnią, pokonaną kopię książki.

Nauka kreskówki Syd Hoffa

Po raz pierwszy opublikowane w McMlxvi (czylimy, zobaczmy… M plus C, Noś X i podziel przez vi…), które obliczam na 1966…? Otrzymałem go jako prezent/łapówkę od rodziców po tym, jak porzucili mnie w babci Lil przez wiele tygodnia, gdy jechali z Rockford w stanie Il. Do Watkins Glen w stanie Nowy Jork, aby zobaczyć wyścig samochodowy. (Obaj byli członkami SCCA (Sports Automobile Club of America), co oznacza, że ​​nawet jeśli nie rozumieliśmy swoich zainteresowań, wszyscy nadal byliśmy fanami na sercu).

Kiedy byli w Watkins Glen, zatrzymali się w miejscu zwanym Cartoon Studio i kupili mi książkę z twardą okładką o nazwie Learning to Cartoon autorstwa rysownika Syd Hoffa. Hoff ma po prostu fascynującą osobistą historię jako aktywny politycznie artysta, pisarz i redaktor. Jest to dla mnie zbyt kompleksowe i interesujące, aby podsumować tutaj, więc kieruję cię na jego stronę Wikipedii, aby sprawdzić jego długą obsługę sztuk Cartoony. (Żył w wieku 91 lat i zmarł w 2004 r.)

Szybkie spojrzenie na jego kreskówkową pracę wprowadza go w szkołę kreskówek „Keep It Proste, głupie”. To ułatwia przeniesienie go do „prostej i nijakiej” szkoły, ale to byłaby słaba krytyka. W rzeczywistości wiedział, co robił. Wiele jego publiczności to małe dzieci, które uwielbiały dla nich jego książki – zwłaszcza Danny i dinozaura z 1958 roku, które sprzedały ponad 10 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

Miał także niesamowity zbiór kreskówek politycznych pod pseudonimem A. Redfield. Te doprowadziły go do przesłuchania przez FBI w 1952 r. W przypadku możliwego stowarzyszenia partii komunistycznej, chociaż nigdy nie został formalnie oskarżony ani na czarnej liście.

Wewnętrzna strona ilustracji/pomysłów Syd Hoffa.

Nauka kreskówki to dość interesująca książka. Rzeczywiste „nauczanie” sztuki kreskówek Hoffa jest dość szczątkowe, z bardzo niewielką liczbą rzeczywistych instrukcji ołówka do papieru. Z pewnością jest facetem „naucz się na przykład”, ponieważ książka jest pełna setek ilustracji przez dziesiątki jego rówieśników w branży. Przykłady są uwzględnione w pracy artystów supergwiazd, takich jak Charles M. Schulz, Milton Caniff, Al Capp, Bill Maudlin, Herblock, Chester Gould, Chic Young, Dale Messick, Mort Walker, Dik Browne, a nawet wszechobecny kreskówka DC Comics Henry Boltinoff (brat wieloletniego redaktora DC Murray). Ta obecna praca w epoki epoki łokcie do klasycznych wczesnych wielkich, takich jak Rube Goldberg, Milt Gross, Harry Hershfield, Bud Fisher, Tad, Frederick Burr Opper i wiele innych.

To było całkiem wykształcenie, aby wziąć to wszystko. I być może nie lekcja, której Hoff próbował uczyć. A może to było?

Oszczędzanie części piersi na koniec!

Kreskówka od Playboya Johna Dempseya wyraźnie zaprezentowała się w nauce kreskówki.

Rozdział trzeci: Figury były bardzo otwarte dla tego 10-latka, ponieważ jest pełen nie tylko klasycznej pracy z kreskówek zarówno z New Yorkera, jak i Playboya, ale także mnóstwu aktów. Tak, z pewnością moi rodzice nigdy nie zadali sobie trudu, aby otworzyć naukę kreskówki przed zakupemW tej książce są to dla mnie, ponieważ w tej książce są dosłownie dziesiątki nagie ludzi… i co najmniej dwa razy więcej nagich cycków! Miałem 10. tak!?!

Czy to dziwne, że udało mi się uratować tę książkę od ponad 50 lat? Przeważnie, żebym mógł opowiedzieć tę historię, dlatego !!

Moi rodzice regularnie wręczali mi tomy w twardej oprawie najlepszych z kreskówek New Yorker, a także kolekcje pracy kreskówka Virgila Parcha (lepiej znanego z jego podpisu VIP). „Dorosłe” praca Parcha nie dotyczyła tyle nagości (choć…), ale w rzeczywistości znacznie więcej o szalejącym alkoholizmie i surrealistycznej depresji. Oczywiście miał także popularny zawód poboczny ilustrujący książki dla dzieci. (Wyczuwam temat…) Jako dziecko zachwyciłem się jego dorosłymi rysunkami, jeśli nie sam materiał, którego z pewnością nie do końca rozumiałem przez wiele lat.

Typowy pomysł na kreskówkę Virgil Partch (VIP) ze zmęczenia butelki z książki

To właśnie minęło dla rodzicielstwa w moim domu. Te książki były częścią mojego przejścia do świata dla dorosłych. Bardzo dziwny i nietypowy sposób przejścia, ale ostatecznie bardzo wskazujący na ciągłe zamieszanie, które ostatecznie napotkałem, przenosząc wszystkie szalone tajniki branży komiksowej bezpośredniego rynku przez ostatnie 50 lat. Piszę o tym tylko dzisiaj, ponieważ w tym tygodniu nie miałem tematu i naciskałem na czas, zastanawiałem się nad biblioteką „Jaka jest najstarsza książka o komiksach, które posiadam?” To jest to. Myślę, że przede wszystkim okazałem się w porządku.

_________________________________________

KC Carlson powiedział wystarczająco dużo w tym tygodniu. Chociaż powinien zwrócić uwagę, że ma wiele starszych książek, według daty publikacji, na temat komiksowych pasków i historii komiksów. Jednak nauka kreskówki była chronologicznie pierwszą, którą otrzymał. O dziwo, badając tę ​​książkę w Internecie, odkrył, że książka jest nadal odnotowana na niektórych listach „świetnych książek o sztuce dla dzieci”. Czy nikt tak naprawdę nie otworzył tej książki i nie spojrzał na jej treść?

Westfield Comics nie ponosi odpowiedzialności za głupie rzeczy, które mówi KC. Zwłaszcza to, co naprawdę cię zirytowało. o wiele bardziej zabawne następnym razem. Obietnica.

Leave a Reply

Your email address will not be published.