Gorący mózg Markleya: wtedy i teraz

Ten post jest złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny,
Recenzje produktu

Wayne Markley

Wayne Markley

Wiele lat temu, dobrze około 50 w tym momencie, moimi ulubionymi książkami komiksowymi były Green Lantern, Dial H For Hero (Well, House of Mystery z Dial H for Hero) i Flash. Ostatnio zastanawiałem się, jak często rozmawiam z ludźmi o tym, jak dobre były książki „wtedy”, a to może wskazywać na wszystko, od „30 do lat 90. Widzę także wywiady z szefami głównych firm komiksowych narzekających na przedruki (głównie książki o wartości 1 USD, które Marvel zrobiła od lat i niedawno zaczęło się DC) sprzedają się tak dobrze i lepiej niż wiele z ich regularnych książek. Oczywistym powodem, dla którego książki przedruku tak dobrze sprzedają się, jest nostalgia i cena; 1 USD jest znacznie bardziej atrakcyjny niż 3,99 USD. Drugi wiele powszechnych problemów, który słyszę w sklepie detalicznym, to książki to dwa drogie, a ludzie, którzy są tak daleko w tyle w swoim czytaniu. (Ale to jest kolejny blog.) Pomyślałem więc z tym blogiem i krótko sprawdziłem, jak można przeczytać klasyczny materiał lub nowoczesny materiał, moich ulubionych trzech książek z mojej dzieciństwa, Zielonej Latarni, Flash i wybierania H dla bohatera.

Zielona latarnia: obchody 75 lat

Po pierwsze mamy Zieloną Latarnię. Zielona latarnia, z którą dorastałem, była klasyczna Srebrna Age GL, napisana przez Johna Broome’a ​​i narysowana przez Gil Kane’a. Uwielbiałem dramat kosmiczny i ideę pierścionka, który mógłby kontrolować wszystko z twoim umysłem. Uwielbiałem też sztukę Gila Kane’a, w zależności od atramentu. Byłem zafascynowany wszystkimi innymi zielonymi latarniami, szczególnie Tomar-Re. Poza tym Strażnicy byli tak fajni i oczywiście Golden Age Green Lantern (Alan Scott). Pamiętam, że byłem dzieckiem i otrzymałem Green Lantern #76 (obecnie zagranie Green Arrow) i nienawidząc nowej sztuki przez jakąś osobę o imieniu Neal Adams. Wiem; Byłem głupi. Biorąc to pod uwagę, Green Lantern przeszła, więc wiele zmian zajęłoby pięć blogów, aby spojrzeć na nie wszystkie. To tylko kilka sugestii, jeśli jesteś zainteresowany zieloną latarnią. W celu wprowadzenia wszystkich GL jest książka zatytułowana Green Lantern: A Celebration trwające 75 lat. Jest to 400 -stronicowa twarda okładka z opowieściami z całej historii Zielonej Latarni i jest świetnym pobieraniem próbek wszystkich zmian w historii GL. Jeśli jesteś zainteresowany okresem, który kochałem, lat 60., istnieją cztery kolekcje o nazwie Green Lantern: The Silver Age, które zbierają występy GL z Showcase i pierwsze 48 numerów jego własnej książki oraz kilka problemów z lampy błyskowej. (W latach 60. XX wieku raz w roku GL i Flash połączą siły). W tym okresie, który mnie wyłączył GL (a z perspektywy czasu jest jednym z najlepszych i wielu wpływowych komiksów w historii) istnieje zielona latarnia/zielona strzałka: Hard podróżującego bohaterów w twardej oprawie. Jest to zbiór GL/GA #76-87 i czterech problemów Flash, które miałyby problem nr 88. To bardzo świetna kolekcja w pełnym kolorze, a czasem nieco kaznodzieja dobrze się utrzymuje. Istnieje również wiele kolekcji Green Lantern Geoff Johns. Johns na nowo zdefiniował cały świat Zielonej Latarni i wprowadził koncepcję mocy wielobarwnych; Zielony, żółty, pomarańczowy itp. Istnieje co najmniej dziesięć różnych kolekcji Johnsa, ale być może najważniejszym jest zielona latarnia: najczarniejsza noc; Kosmiczna epopeja, która znacznie rozszerzyła cały świat GL. Istnieje wiele innych kolekcji zielonych latarni, ponieważ postać ma bogatą historię (z innymi zieloną latarnią, nie tylko pierwszą srebrną epoką GL, Hal Jordan). Jeśli próbujesz znaleźć o wiele więcej nowoczesnych rzeczy, DC właśnie zebrał bieg Granta Morrisona na Boo. Po raz kolejny jest to inne spojrzenie na postać, ale nadal bardzo dobre. Ogólnie rzecz biorąc, prawie każda z tych kolekcji jest warta sprawdzenia.

Flash by Mark Waid vol. 1

Następnie mamy Flash. Podobnie jak Green Lantern, nastąpił Flash Golden Age, a następnie postać została przywrócona pod koniec lat 50. na stronach Showcase i dostała własną książkę, zaczynając od #105, zaczynając od tego, gdzie zakończyła się książka Flash Golden Age, z #104. Nic dziwnego, że uwielbiałem Srebrny Flash, który napisał John Broome, Gardner Fox i inni. Podobnie jak w przypadku GL, istnieje błysk: obchody 75 lat, które jest wprowadzeniem całego zawodu Flash w ciągu ostatnich 75 lat i było wiele różnych błysków. (Podobnie jak Green Lantern, mężczyzna w kostiumie zmienił się na przestrzeni lat). Jeśli próbujesz znaleźć mój ulubiony okres, są cztery tomy lampy błyskowej: Srebrny Wiek, który przedrukuje występy prezentacji i flash #105-163. Lub możesz przeczytać książki, które na nowo zdefiniowały postać. Po pierwsze, jest sześć tomów lampy błyskowej przez Marka Waida. Zbiera to niektóre z najbardziej wpływowych historii flash, gdy WAID na nowo zdefiniował postać i wprowadził koncepcję siły prędkości i charakteru impulsu. Te tomy Przedruk Flash #62-128 i NUMBER rocznych, specjalnych i crossovers. Istnieje również sześć kolekcji Flash autorstwa Geoffa Johnsa. Tak, on znowu. Tradycje te zbierają problemy #164-225 oraz szereg crossoverów, specjalnych i miniserialu. A jeśli chcesz odczytać najbardziej aktualną wersję Flash, istnieje dziesięć tomów zbierających pierwsze 63 numery z obecnej serii napisane przez Joshua Williamsona i narysowane przez różne. Moimi osobistymi ulubionymi są wciąż historie z epoki srebrnej tylko ze względu na ich niewinność i podstawowy urok, a sztuka Carmine Infantino jest tak doskonała. Ale muszę przyznać, że bieg Marka Waida jest dobry i jest naprawdę najbardziej wpływowy w historii postaci. Trudno byłoby uzyskać złą kolekcję Flash.

Wybierz H dla Hero Vol. 1

Wreszcie mamy har H.E.R.O. Jest to trochę inne niż Green Lantern i Flash, ponieważ nie ma wielu kolekcji, które można uzyskać, a Geoff Johns nie napisał jeszcze historii postaci. Wybór H pozwala osobie przekształcić się w innego bohatera za każdym razem, gdy wybierasz H.E.R.O. (Istnieją limity czasowe między tarczami). Tial po raz pierwszy pojawił się na stronach House of Mystery #156 w 1966 roku, dołączając do Marsjańskiego Manhuntera, byłego głównego bohatera w książce. Dial H nadal występował w Hom do wydania nr 173. W latach 80. i dwa razy w ciągu ostatnich pięciu lat pojawiło się także wiele przebudzenia harbowania H w latach 80. i dwa razy. Obecna seria to 12 numerów Maxiseries (było sześć, ale została rozszerzona do 12) napisana przez Sama Humphriesa i jest częścią Wonder Comics DC. Ta obecna seria została do tej pory zebrana w jednym handlu z pierwszymi sześcioma problemami i ma się ukazać w ciągu najbliższych kilku tygodni. W przyszłym roku jest drugi handel z drugą połową serii. Wszystkie wcześniejsze materiały albo nigdy nie zostały zebrane, albo nie są drukowane. Jest świetna kolekcja wszystkich House of Mystery Stories w czarno -białej kolekcji prezentacji, która niestety jest drukowana. Istnieje również jedna kolekcja Will Pfeifer i Kano’s Series 2003, która jest najlepszym przebiegiem postaci, ale niestety przedrukuje tylko początek serii i jest również wydrukowany. Jednym ponownym uruchomieniem, który nadal można znaleźć, jest Dial H, seria napisana przez China Midieville z sztuką Mateusa Santolouco, Alberto Ponticelli i innych. Obecna tarcza H dla H.E.R.O. jest dorosły z postaci i książek z lat 60. XX wieku, ale brakuje mu uroku i niewinności starych historii Robbiego Reeda, które kochałem. Ale to bardzo dobra lektura, nawet jeśli nie ma dla mnie nostalgii.

Zielona latarnia: The Silver Age Vol. 1

Muszę powiedzieć, że książki, które kochałem jako dziecko, już dawno minęły komiksy, a sposób, w jaki opowiadane są historie, zmienił się znacznie na przestrzeni lat. Na szczęście wiele tego, co kochałem jako dziecko, jest nadal dostępnych w naprawdę świetnych kolekcjach. Zarówno Zielona Latarnia, jak i Flash mają bardzo podobne historie, zarówno pod względem rozwoju postaci, jak i twórców. I wszystkie trzy znaki, GL, Flash i Dial H dla H.E.R.O., wszystkie miały wiele ponownych uruchamiania na przestrzeni lat, a wszystkie trzy miały okresy, w których główny charakter jest zastąpiony przez kogoś innego. Ponadto wszystkie trzy postacie są nadal publikowane dzisiaj.

Jakie są twoje ulubione czartery z dzieciństwa? Czy jesteś fanem zielonej latarni, lampy błyskowej czy wybierania h? Który okres lubisz? Chciałbym wiedzieć. Można się skontaktować pod adresem mfbway@aol.com lub na Facebooku w Wayne Markley. Jak zawsze wszystkie słowa, które napisałem, są moje i nie odzwierciedlają myśli ani opinii Westfield Comics lub ich pracowników. Pozwól mi zakończyć…

Dziękuję Ci.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.