Beauology 101: Nowy kryzys tożsamości

Ten post został złożony pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady i kolumny

Beau Smith

autor: Beau Smith

Clark Kent = Superman.

Peter Parker = Spider-Man

Bruce Wayne = Batman

Clint Barton = Hawkeye

Tajne tożsamości, wielu superbohaterów ma je lub przyzwyczaje. Posiadanie tajnej tożsamości było najważniejsze dla przestępstwa bohatera walczącej z karierą. Bohater musiał mieć go nie tylko, aby zabezpieczyć rodzinę i przyjaciół, ale także dać sobie przerwę, aby mogli udać się do supermarketu lub zatrzymać codzienną pracę, aby zapłacić rachunki. Ochrona tej tajnej tożsamości nadała także pisarzowi komiksowi stałą historię i punkt konfliktu, aby utrzymać interes czytelnika. Przez dziesięciolecia wszystko, co Superman mógł zrobić, aby Lois Lane z dala od peleryny stała się psychotyczna, próbując dowiedzieć się, kim naprawdę był Superman.

Nie widzisz już ani nie słyszysz zbyt tajnej tożsamości. Wielu bohaterów nie wydaje się mieć czasu, aby być „sobą” w dzisiejszych czasach. Na ziemi jest zbyt wiele galaktycznych grona, zbyt wiele nadprzyrodzonych demonów, które zamieniają wszystkich w zombie i nie zapomnijmy o wszystkich powszechnych problemach, które utrzymują większość bohaterów w kosmosie.

Nic dziwnego, że Hal Jordan nie ma czasu, aby zostać pilotem testowym.

Peter Parker z New Avengers #51

Wielu superbohaterów posunęło się nawet do ujawnienia swojej tajnej tożsamości całego świata lub po prostu zrzuciło rogowe felgi, aby często latać na pełnym wymiarze godzin. Świat jest obecnie bardziej ruchliwym miejscem. Kto ma czas, aby zagrać rolę miliardera Playboya lub fotografa gazet? Pomyśl tylko, co ci ludzie oszczędzają, nie płacąc już podatków. Nie mogę powiedzieć, że bardzo je obwiniam.

Cudowni czwórka były wyznaczonymi trendami w czasach, gdy podjęli decyzję, aby nie ukrywać tego, kim byli i zbudować własną społeczność z zaawansowaną technologią. Superman dał im pomysł ze swoją fortecą samotności i nie zapominajmy o Batcave Batmana. Najlepszym Petera Parkera może mieć nadzieję na lata 60. XX wieku, była dodatkowa szafa w mieszkaniu lub mieszkaniu, którą dzielił z Harrym Osborne.

Rzeczy się zmieniają.

Steve Rogers

Nie twierdzę, że wszyscy muszą mieć tajną tożsamość. Pan wie, że gdybym był superbohaterem, zastanowiłbym się nad tym, aby nieskomplikować mojego pracowitego życia. Steve Rogers doszedł do wniosku, że równie dobrze może pracować dla wuja Sama w pełnym wymiarze godzin i pozwolić Bucky’emu martwić się noszeniem maski przez chwilę. Gdyby Batman nie był tak zły w dzieleniu się, jestem pewien, że lata temu odrzuciłby osłów na Dicka Graysona. Z drugiej strony Dick zawsze był mądry i sam uderzył, zanim pochodnia mogła się na niego popchnąć. Jak myślisz, dlaczego Batman miał tak dużo Sidekicks Robin? Nikt tak naprawdę nie chce tej pracy.

Myślę też, że pisarze i wydawcy nie chcą oszukiwać tajnej tożsamości i całą pracą, która z nią towarzyszy. Część mnie przeprasza, ponieważ, jak wszyscy wiemy, obsada wspierająca, niepotrzebna zawsze była znaczącym losowaniem w opowiadaniach. Posiadanie członków obsady bez zasięgu w interakcji z niewiarygodnie napędzanymi istotami sprawia, że ​​znacznie bardziej interesują i fascynujące historie niż niewiarygodne bycie niesamowicie byciem Jibber-Jabber. Przyznaj się, wszyscy jesteśmy przyciągani do aspektu opery mydlanej komiksów i zawsze tak było. Mydło unosi łódź.

Czasami urządzenia opowieści prowadzą swój kurs. Wszyscy musimy być otwarci na to, co porusza historię i co jest martwym końcem.

Wiem, że gdybym był złoczyńcą, moim głównym celem byłoby zdobycie tego, czego chcę i upewnić się, że nikt mnie nie złapał. Nigdy nie dostałem rzeczy „szukaj bohatera zemsty”. To prosi o kłopoty i uciążliwe, aby wejść do twojego życia. Kiedy popełniasz przestępstwo, celem nie jest złapanie. Jeśli ktoś musi promować tajną tożsamość, to zły facet.

Superman w kabinie telefonicznej

Więc następnym razem, gdy otworzysz pole komiksów Westfield i zaczniesz czytać swoje komiksy, poświęć trochę czasu, aby zobaczyć, kto wciąż próbuje znaleźć kabinę telefoniczną, aby zmienić swój kostium, a kto nie. Nadal nie ma tam kabin telefonicznych?

Wesołych Świąt

Mam nadzieję, że wszyscy macie bardzo Wesołych Świąt i bardzo zdrowego Nowego Roku! Dziękuję za przeczytanie Beauology 101. Uwielbiam mieć cię w mojej klasie. (Ładne dziewczyny siedzą w pierwszym rzędzie.)

Twój Amigo,

Beau Smith (kiedy nie jestem kimś innym.)

Flying Fist Ranch

www.flyingfistranch.com

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.