Kim jest Riddler – historia głupiego, ale śmiertelnego złoczyńcy Batmana

Drogi czytelniku: Który supervillain Batman lubi nosić zielone, lubi łamigłówki, a także grał Jim Carrey? zapewnić? Riddler! Dzięki niedawnemu nietoperze, a także zwiastunie kotów dla Batmana, fani widzieli nieco więcej kochającego antagonistę. Jednak kim jest ten złoczyńca, a także jaka jest historia jego postaci? W dzisiejszym poście na blogu patrzę: kto jest Riddler, a także jaka jest historia Riddlera?

Kim jest zarówno Riddler, jak i jakie są jego moce?

Zdjęcie za pośrednictwem komiksów DC

Riddler (alias: Edward Nigma, później Edward Nygma, a także Edward Nashton) jest jednym z najgłupszych złoczyńców Batmana, jednak nie popełnij błędu; Riddler jest śmiertelny, a także należy traktować poważnie. Jako chłopiec młody Edward Nigma był zafascynowany zagadkami. Po tym, jak jego instruktor ogłasza konkurs, w którym ktokolwiek rozwiązuje puzzle najszybciej wygrywa nagrodę, Edward włamuje się do instytucji, aby metodować puzzle, dopóki nie będzie w stanie go rozwiązać w niecałą minutę. Kiedy w końcu wygrywa, a także dostarcza książkę zagadek jako nagrodę, zostaje zakochany w koncepcji, którą oszuści zawsze wychodzą na szczyt, a także obejmuje wszelkiego rodzaju łamigłówki. W końcu staje się karnawałowym pracownikiem, który wyróżnia się oszukiwaniem swoich klientów z ich pieniędzy za pomocą dziwnych łamigłówek, a także gier umysłowych. Wkrótce szuka większych ryb do usmażenia, a mianowicie dynamicznego duetu Batmana, a także Robina. Pasuje się jako „Riddler”, aby ich utrudnić, wierząc, że zasługują na przeciwników. Nazwa Edward Nigma jest samą gra słów (E. Nigma lub Enigma, jest osobą lub rzeczą, która jest trudna do zrozumienia). Jego przestępstwa są zwykle niezwykle przyciągające uwagę, a także ekstrawaganckie, a także zwykle przedstawiane jako mniej zaciekłe niż inni złoczyńcy Batmana (np. Joker). Lubi nosić zielony, zwykle używając maski dominowej w połączeniu z ekologicznym urządzeniem z niepokoju z nadrukami Mark lub ekologicznym fit i kapeluszem melonikiem. Jego znak jest często czarnym, zielonym lub fioletowym znakiem zapytania.

x

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Relacja na żywo
00:00
12:40
12:40

Riddler ma inteligencję na poziomie geniuszu, dlatego jest konsumowany, a także wyróżnia się w zagadkach, łamigłówkach, a także grach słownych. Lubi wygrzewać się w swojej „intelektualnej wyższości”, a także często wysyła złożone wskazówki w rozwijaniu zagadek obu Batmanowi Departamentowi władz Gotham City. Ma doskonałe umiejętności dedukcyjne, a także analityczne, a także fantastycznego eskapologa, będąc wielkim fanem Harry’ego Houdini. Wnosi stalową troskę w kształcie trzciny o nazwie laska Riddlera, która ma wiele urządzeń, w tym hologramy, obejście bezpieczeństwa, a także wybuchy elektryczne. Ma również chwytak znak zapytania, który strzela do pistoletów z hakiem. Często ma również broń na puzzle, taką jak eksplodowanie układanki układanki, a także sieci rzucające krzyżówki.

Historia Riddlera

Zdjęcie za pośrednictwem komiksów DC

Postać Riddlera pojawiła się po raz pierwszy w detektywistycznym Comci #140 w październiku 1948 r., A także była uważana za palec wydatków, a także Dick Sprang. Edward Nigma został wykorzystywany jako dziecko, co doprowadziło go do poszukiwania pocieszenia w łamigłówkach, a także zagadek, ponieważ dało mu to trochę zarządzania problemem. Jest jednym z najbardziej wytrzymałych wrogów Batmana, a także został dostosowany do różnych mediów, w tym filmów, seriali telewizyjnych, a także gier wideo.

Chociaż Riddler może wydawać się głupi, może spowodować wiele szkód. Jak wspomniano wcześniej, kilka jego przestępstw nie jest tak gwałtowne jak inne, jednak ostatecznie zależało to od opowieści, a także iteracji postaci. Na przykład w Batman: Earth One Riddler jest seryjnym zabójcą, który morduje ludzi, niezależnie od tego, czy reagują na zagadki, które pozwala, czy nie. Z drugiej strony było kilka wersji Riddlera, w których próbuje się zreformować lub zwraca się przeciwko innym złoczyńcom, którzy idą za Batmanem. Nawet w wersjach akcji na żywo Riddler Carrey wydaje się znacznie bardziej śmieszny niż nadchodząca wersja Dano w Batman. Sam reżyser, Matt Reeves, chciał oprzeć swojego Riddlera na Zodiac Killer, znanym seryjnym zabójcy w rejonie Zatoki San Francisco w latach 70., który nigdy nie został schwytany.

Riddler akcji na żywo był po raz pierwszy widziany w serialu Batman z lat 60. XX wieku, przedstawiony przez Franka Gorshina, a także Johna Asina. Niedawno Jim Carrey grał złoczyńcę w Batman w 1995 roku na stałe, a Cory Michael Smith przedstawił go w serialu telewizyjnym Gotham. I oczywiście wszyscy patrzą w przyszłość, jak Paul Dano gra go w nadchodzącym filmie The Batman, w przyszłym roku. Riddler został wyrażony przez Johna Glovera w DC Animated World, a także Robert Englund w grze wideo Batmana, a także Wally Wingert w serii gier wideo Batman: Arkham.

A co z RIDdles?

Zdjęcie przez Warner Bros.

Riddles, mówisz? Nie byłoby to publikowanie bloga na temat historii Riddlera bez kilku najlepszych zagadek supervillain!

W odcinku Gotham „Under the Knife” Ed Nygma stanowi troskę obraźliwemu oficerowi władz, Dougherty: „Mogę rozpocząć wojnę lub zakończyć. Mogę zapewnić ci wytrzymałość bohaterów lub pozostawić cię bezsilnym. Można mnie rzucić spojrzeniem, jednak żadna siła nie może zmusić mnie do pozostania. Czym jestem?” Odpowiedź? Miłość. W Batman na zawsze Riddler pyta: „Jeśli spojrzysz na liczby na mojej twarzy, nie odkryjesz 13”. Odpowiedź? Zegar! O wiele tkaniną, Riddler Franka Gorshina z lat 60. zapytał: „Który prezydent wykorzystał największy kapelusz?” Odpowiedź? „Ten z największą głową”. Wskaż żart mojego taty z palmą.

Zobacz Riddlera w przyczepie dla Batmana poniżej:

Batman znajdzie się w kinach 4 marca 2022 r., A później przesyłamy strumieniowo na HBO Max 19 kwietnia 2022 r.

Czy czujesz, że masz znacznie lepszą koncepcję tego, kim jest Riddler? Co Twoim zdaniem wersja zobaczyła Batmana? Czy jest coś, czego mi brakuje w mojej historii Riddlera? Pozwól mi zrozumieć w komentarzach poniżej!

Wyróżnione zdjęcie przez Fox

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.