Supergirl: The Silver Age Omnibus Tom 1

Niniejsza publikacja jest złożona pod:

Najważniejsze informacje o stronie głównej,
Wywiady, a także kolumny,
Oceny produktu

KC Carlson

Kolumna KC autorstwa KC Carlson

Supergirl: The Silver Age Omnibus

Wyprowadźmy tę metodę z przodu: jedynym powodem, dla którego ta nowa supergirl: srebrna era Omnibus istnieje w jakikolwiek sposób, jest dość udany program telewizyjny z postacią. CW wybrało Supergirl na sezon 2 po minęciu CBS (który wyemitował pierwszy sezon), a także obecnie rozpocząć się od nowa 10 października. To dość doskonały program telewizyjny, jeśli jeszcze go nie widziałeś. Pierwszy sezon Supergirl będzie oferowany na DVD, a także Blu-ray 9 sierpnia.

Podobnie nie szkodzi, że jest to stosunkowo prosta książka do produkcji DC, biorąc pod uwagę, że dwie trzecie z nich zostało już opublikowane w 2001 r., A także w 2003 r., Jako Archiwa Supergirl Volumes 1 i 2. Jednak ta nowa supergirl : Omnibus Silver Age ma 686 stron, a także wskazuje, że ten tom ma dodatkowe 22 vintage Supergirl Stories przedrukowane w ekskluzywnym stylu po raz pierwszy!

(Te 22 historie prawdopodobnie byłyby w prognozowanych archiwach Supergirl Archives Volume 3, jednak linia archiwów została wyświetlona w 2014 roku. Biorąc pod uwagę, że DC skoncentrowało się głównie na ekskluzywnych zadaniach omnibus – takich jak ten supergirl omnibus – które przesycają rocznika Vintage Historie DC, które zostały po raz pierwszy przywrócone, a także opublikowane w serii archiwum do większej, a także oczywiście o wiele bardziej popularnym formatem Omnibus.)

Kobieta ze stali, wersja pierwsza

Action Comics #252

Te historie Supergirl to historie Silver Age, które pojawiły się w (głównie) komiksach akcji z 1959 roku tak samo jak w 1963 roku, zaczynając od pierwszego pojawienia się Supergirl/Linda Danvers (Kara Danvers w programie telewizyjnym) w Action Comics #252 (maj 1959 ).

Ci z was, którzy są fanami/uczonych/ćpunami Morth Weisinger, rozumieją, że Mort lubił wypróbowywać nowe pomysły jako opowieści o pojedynczym wydaniu, aby ocenić reakcję czytelników na temat nowej postaci lub koncepcji, w którą wierzył w wprowadzenie. Supergirl była pierwotnie jedną z tych koncepcji prób. Po raz pierwszy opublikowała historia Proto-Supergirl, opublikowana w Superman #123 (sierpień 1958 r.) Z tyłu zatytułowaną „Three Magic Wishes: The Woman of Steel”. W tej książce o długiej historii Otto Binder Dick Sprang, a także Stan Kaye, Jimmy Olsen nieumyślnie przywołuje „super-dziewczynę”, chcąc magiczny totem dla „super-dziewczyny, z super-posiadaczami równymi supermana , (kto) pojawiał się tak dobrze, jak ostatecznie był jego towarzyszem! ”

Superman #123

Ponieważ komiksy, to naprawdę działa, jak wkrótce jest tajemnicza dama, która wygląda jak ostateczna Kara Zor-El (oprócz nastolatków, a także z czerwoną spódnicą zamiast niebieskiego). Normalna metoda Guy w tym wieku skomponowała postacie spin-off, popełnia błędy, a także wyzwala problemy Supermana, jednak ostatecznie poświęca się narażenie na kryptonit, aby uratować Supermana. Zamiast widzieć, jak umarła na panel, cieszymy się Jimmy’m ponownie, by pragnąć jej „powrotu do tajemniczej otchłani, z której przyszła”. Oprócz tego występuje na stronie 10 26-stronicowej historii. Muszę jak super-story Weisinger. Nigdy więcej nie widzimy tej wersji „Super-Girl”.

Niestety, nie zobaczysz jej w tym nowym omnibusie. Historia została porzucona (pomimo pojawienia się w archiwach Supergirl tom 1), wiele prawdopodobnych, ponieważ pomyliłby te osoby, które lubią tylko program telewizyjny, a także mogą być przez niego zdezorientowane. (A może to, że ludzie tylko w telewizji mogą być zdezorientowani, ten Jimmy Olsen jest biały (i rudą), a także telewizja Jimmy nie jest biała (i łysa). To jest takie mylące).

Nawiasem mówiąc, jest coś jeszcze w tym archiwach Supergirl tom 1, które również nie pojawiają się w tym nowym omnibusie, jednak dojdę do tego później. Więc nie oferuj jeszcze tych archiwów…

Super-creators!

Historie tego Supergirl Omnibus są głównie dziełem zaledwie pięciu wykwalifikowanych twórców. Spośród 56 opowiadań Supergirl w tym tomie 55 z nich jest rysowane przez artystę Jima Mooneya. (Jedyną inną historią jest Al Plastino. Oprócz pierwszej/pochodzenia postaci.) Mooney, który zmarł w 2008 roku, miał długą okupację w komiksach, rysując Golden Age Batman Stories, Tommy Tomorrow, Supergirl, jako Jako wiele długich biegów w różnych tytułach Spider-Mana, oprócz wielu innych postaci dla wielu różnych wydawców.

Tradycyjny panel z historii Origin.

Otto Binder skomponował 13 wczesnych opowieści Supergirl (w tym pochodzenie), przestrzegał współtwórcy Supermana Jerry’ego Siegel (26 opowieści, w tym historia, w której Superman ujawnia istnienie Supergirl na Ziemię, oprócz wielu wczesnych legionów występów Superbohaterów ). Począwszy od 1962 roku, Leo Dorfman skomponował 17 późniejszych opowieści w tym tomie, w tym sangę wieloosobową, a także wprowadzeniesiostry Lexa Luthora, Leny Thorul. (Anagrams, jeszcze jedno osobliwe wskazanie super pisania epoki srebrnej.)

Wybieranie lodów z legionem superbohaterów

Chociaż Supergirl została w większości stworzona, aby oczarować młode dziewczyny, zawsze miałem przyjemność z serii jako młody gość – zdecydowanie więcej niż historie Jimmy Olsen, które „przypuszczałem”, zamiast tego czytam. Nawet jako małe dziecko nie mogłem znosić dokładnie tego, jak głupi Jimmy, a także inne postacie działały w jego opowiadaniach, a także, pomimo tego, jak bardzo lubiłem sztukę Kurta Schaffenbergera w kobiecie Supermana, Good Friend Lane, Lois Lane, Lois Lane, Lois Lane, Lois Lane Te historie zwykle wydawały się o wiele bardziej okrutne niż zabawne lub zabawne. (Dzięki, wujek Mort!). Jako jedyne dziecko powszechnie kojarzyłem się z samotnością tych wczesnych opowieści Supergirl, osadzonych w Midvale Sierocnie, gdzie Superman umieścił Young Kara, aby dostarczyć jej tożsamość, dopóki nie została odpowiednio przeszkolona. Albo coś w tym rodzaju… (zawsze było interesujące dokładnie, jak często Weisinger „ponieważ tak powiedziałem” wyjaśnienia mogą być rozwiązywane przez logikę bez ostrzeżenia).

Silver Age Supergirl: To jest życie!

Action Comics #266

Seria Silver Age Supergirl jest również fascynującym badaniem, aby cieszyć się dokładnie, jak powoli DC przyjmuje podstawowe kroki dla dzieci w ustanowieniu ciągłej ciągłości quasi-marvel. Funkcja Supergirl była taka, w której naprawdę nastąpiły postępy postaci, a także kontynuowały bez resetowania, z których przynajmniej było naprawdę starzenie się Supergirl/Kara/Linda! (W przeciwieństwie do wielu innych postaci DC.)

Action Comics #293

Ponadto w tej serii naprawdę zdarzały się prawdziwe ludzkie rzeczy! Linda ostatecznie zostaje przyjęta, a także zyskuje rodzinę, przyjaciół, a nawet partner lub dwa. (A co, jeśli jeden z nich jest naprawdę koniem?) Wkrótce Superman przedstawił światu Supergirl, a także nie musiała już ukrywać swojego istnienia. Jej moce rosły i ewoluowały. W końcu podróżowała w czasie do o wiele więcej przygód (i przyjaciół!) W Legionie Superbohaterów, gdzie w jakiś sposób myląco spotyka się z Supermanem, gdy był nastoletnim superboyem. Jednak w przyszłości to wszystkie 1000 lat, więc OK!

Omnibus nie porusza się tak daleko, jednak później ukończy szkołę średnią, idzie na studia, a ostatecznie musi wyjść, a także znaleźć pracę! Przez lata była doradcą stażystą, reporterką News, a także aktorką w telewizji operowej o nazwie Trick Hearts. Hej, czy to nie tytuł starego komiksu Romance Comics DC?

Ponadto również niezwykle znana umarła. Nad ciągłościami miała tak wiele różnych wersji siebie (z których jedna naprawdę była postacią dla wydawcy Indy. Shhh! Nie mów DC!), Że często uważa się, że jest jednym z DC O wiele bardziej mylące postacie. Ponieważ tak bardzo czekam na sprawdzenie jej nowego komiksu regeneracji – głównie, aby sprawdzić, czy naprawdę mogą rozwiązać to wszystko na mniej niż 100 stronach. Lub 100 problemów. (Uwaga: nie wstrzymuję oddechu…)

Ale to nie ma nic wspólnego z tym omnibusem…

Archiwa Supergirl Tom 1

Supergirl Archives Volume 1 miała cudowne, sceniczne przede wszystkim napisane przez teraz leniwym redaktorem komiksów, a także Supergirl Fangirl Diana Schutz. Po pokazaniu swojego fandomu opowiada historię tego, jak po raz pierwszy satysfakcjonując doskonałego artysty Supergirl Jima Mooneya, zaczęła kampanię na rzecz DC, aby stworzyć serię archiwów Supergirl dla niej, jak i Jima Mooneya. Gwarantowała ówczesnej wydawcy Paulowi Levitzowi nową okładkę Franka Millera dla pierwszego tomu, jeśli sprawili, że książka się wydarzyła. Dopiero po tym, jak Levitz zgodził się na plan, poprosiła Millera o narysowanie okładki! Świetna rzecz, którą zrobił!

(Nawiasem mówiąc, jest to precyzyjna metoda, w której zdarzają się wiele rzeczy w komiksach, bez wiedzy wielu menedżerów komiksowych).

Niestety, ta okładka archiwów Miller Supergirl (jedna z niewielu okładek archiwów, które nie są zabytkowe, przedrukowane sztuka) nie jest uwzględniona w tym omnibusie. Co potencjalnie opisuje, dlaczego Schutz Forward, zawarty w omnibus, został zredagowany, aby wyeliminować tę historię.

Wreszcie…

Wszystko jest równe, Supergirl: The Silver Age Omnibus dotyczy zabawnych historii. Może to wydawać się nieco staromodne, a także najprawdopodobniej głupie w miejscach, jednak jeśli próbujesz znaleźć coś innego niż rzeczy, które wysadzają w powietrze, lub umierający bohaterowie w bezsensownych opowieściach o superbohaterach lub ponowne uruchamianie nieograniczonego pochodzenia, to ponownie uruchamia to Twoja książka. Jest to również najlepsza książka dla rodziców, aby dzielić się przed snem z własnymi Supergirls, a także Superboys. Tak się cieszę, że teraz jest to idealne.

__________________________________

KC Carlson lubi okładkę tego Supergirl: The Silver Age Omnibus. To piękny kawałek narysowany przez osobę, która urodziła się, aby narysować wiek postaci DC Comics – Darwyn Cooke. Jak zwykle wszystkie jego wersje postaci DC w tym wieku (nawet często Batman) są zachwycone i uśmiechniętei pełne życia. Najprawdopodobniej znów nie zobaczymy wielu okładek. Odkąd Darwyn Cooke zmarł nieco ponad miesiąc temu… i… powód mnie, jednak mam wiele trudności z ukończeniem tego wyroku…

Westfield Comics nie ponosi odpowiedzialności za głupie rzeczy, które mówi KC. szczególnie rzecz, która naprawdę cię zirytowała.

Klasyczne okładki z bazy danych Grand Comics.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.